İsviçre’nin Önde Gelen Saat Üreticisi: L’EPEE 1839 TÜRKİYE’DE!

Yüksek saatçilikte 180 yılı geride bırakan, tecrübesini üstün zanaatkârlık ve teknikle buluşturan ve sanatı eşsiz saat tasarımlarına yansıtan L’Epée 1839, Şark Saat bünyesinde artık Türkiye’de!

Bugün İsviçre'de yüksek saatçiliğin üretiminde uzmanlaşan tek üretici marka olan l’Epée 1839, Fransa'nın Besançon bölgesinde Auguste L'Epée tarafından kuruldu ve başlangıçta müzik kutuları ve saat bileşenleri üretmeye odaklandı. 1850'den başlayarak, eşapman (saatlerin içinde dönerek zamanı dilimlemeye yarayan mekanik düzeneğe verilen ad) üretiminde lider oldu ve çalar saatler, masa saatleri ve müzikli saatler için özel regülatörler geliştirmeye başladı. L'Epée 1839 birçok ünlü saatçinin de ana tedarikçisi oldu ve dünya fuarlarında birçok altın madalya kazandı.

L'Epée 1839’un CEO’su Arnaud Nicolas oldukça sofistike tasarımlar içeren olağanüstü bir masa saati koleksiyonu geliştirdi.

Koleksiyon üç temaya odaklanıyor:

Yaratıcı Sanat - Genellikle markanın ve dışarıdan tasarımcıların ortaklaşa geliştirdiği sanatsal parçalardan oluşuyor. Bu saatler en deneyimli koleksiyoncuları bile şaşırtıyor ve onlara ilham veriyor. Bilinçli veya bilinçsiz olarak türünün tek örneği olan, istisnai nesneleri arayan kişiler için tasarlanmışlardır.

Çağdaş Saatler - Cağdaş bir tasarıma sahip teknik yaratımlar (Le Duel, Duet, vb.) ve retrograd saniye, güç rezervi göstergeleri, ayın evreleri, tourbillon (doğruluğu arttırmak için saatin eşapman mekaniğine eklenen bir parça), çınlama mekanizmaları veya sonsuz takvimler gibi komplike öğeleri içeren minimalist, avangard modellerden (La Tour) oluşan bir koleksiyon.

Klasik Seyahat (Araç) Saatleri - Son olarak, “memur saatleri” olarak da bilinen klasik seyahat saatleri. Markanın mirasından çıkarılan bu tarihi parçalar, aynı zamanda çok karmaşık öğelere de sahip: zil mekanizmaları, dakika tekrarlayıcılar, takvimler, ayın evreleri, turbillonlar ve daha fazlası.

Tüm parçalar markanın kendi bünyesinde tasarlanıp üretiliyor. Teknik hünerleri, biçim ve işlevin birleşimi, çok uzun güç rezervleri ve dikkat çekici kaplamalar, markanın imza özellikleri halinde...